Specjalizujemy się zarówno w kompleksowym wykonawstwie nowych, jak i modernizacji już istniejących instalacji elektrycznych. W ramach świadczonych przez nas usług wykonujemy m. in. takie prace, jak:

– przyłącza energetyczne

– zasilania placu budowy

– sieci komputerowe

– instalacje domofonowe

– monitoring

– systemy alarmowe

Budowę domu rozpoczynamy przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji do Zakładu Energetycznego. Już na samym początku budowy pomagamy załatwić formalności oraz dobrać odpowiednią moc przyłącza energetycznego.

Następnym etapem jest wykonanie przyłącza oraz rozdzielni budownalnej, z której zasilony jest plac budowy. W tym momencie mają Państwo przyłączony do powstającego budynku tzw. prąd budowlany naliczany według taryfy C11.

Podczas finalizacji stanu surowego zamkniętego przychodzi czas na wykonawstwo poszczególnych instalacji:

– elektrycznej

– alarmowej

– monitoringu

– sieci komputerowej

– domfonowej

Na tym etapie wykonujemy poszczególne instalacje według dostarczonego projektu lub proponujemy indywidualny projekt dostosowany do potrzeb klienta. Bardzo istotnym etapem jest planowanie rozmieszczenia poszczególnych gniazd, wyłączników, lamp etc. Należy je tak rozmieścić, żeby mogli Państwo w przyszłości w pełni komfortowo korzystać z udogodnień dostępnych rozwiązań technicznych. Na tym polu posiadamy duże doświadczenie zdobyte na wielu budowach i potrafimy doradzić w zależnośći od wizji klienta.

W trakcie tynkowania wnętrza domu możemy spokojnie się zając wykonaniem wypustów oświetlenia zewnętrznego oraz zasilania do bramy wjazdowej i doprowadzić do furtki przewody do videodomofonu/domofonu.

Kolejnym etapem prac wykończeniowych jest biały montaż, w trakcie którego wykonujemy:

– połączenie rozdzielni głównej budynku

– montaż gniazd 230V / 400V

– montaż gniazd komputerowych

– montaż wyłączników

– montaż lamp

– montaż videodomofonu/domofonu

– montaż przycisków sterowania rolet

– montaż kamer oraz rejestratora

– montaż czujek oraz centrali alarmowej

Przedostatni etap naszych prac to wykonanie pomiarów ochronnych celem sprawdzenia poprawności działania oraz bezpieczeństwa instalacji elektrycznej. Na tym etapie zostaje również przygotowana dokumentacja do Zakładu Energetycznego.

Ostatni etap to odbiór instalacji przez Zakład Energetyczny oraz zmiana taryfy z C11 na G11 ponieważ taryfa C11 funkcjonuje tylko w czasie trwania budowy, zaś taryfa G11 funkcjonuje dopiero po odbiorze technicznym.